Mikor szűnhet meg az átalányadózás?

Az átalányadózás lényege, hogy a jövedelem meghatározásához a bevételből levonható az a költséghányad, melynek mértéke függ egyrészt a tevékenységtől, másrészt attól is, hogy főfoglalkozású vagy kiegészítő tevékenységet folytató (nyugdíjas) átalányadózóról van szó.
 
Az átalányadózás esetén az egyéni vállalkozó vállalkozói bevétele a 15 millió forintot, a kiskereskedelmi tevékenységet végző egyéni vállalkozó bevétele a 100 millió forintot nem haladja meg az adóévben. Amennyiben ez megtörténik, megszűnik az átalányozás lehetősége. A tevékenységet év közben kezdők bevétele időarányosan nem haladhatja meg a bevételi határt.
 
A bevételi értékhatár átlépésén kívül az átalányadózásra való jogosultság megszűnik abban az esetben is, ha a magánszemély nem teljesíti a számlaadási (nyugtaadási) kötelezettségét. Ekkor az egyéni vállalkozónak az adóév egészére nézve át kell térnie a vállalkozói jövedelem szerinti adózásra, mely esetben a bevételeiből az elismert és igazolt költségeit vonhatja le.
 
Az az egyéni vállalkozó, aki átalányadózást alkalmaz, és azt megszünteti vagy jogosultsága megszűnik, a feltételek megléte esetén is csak akkor választhat ismételten átalányadózást, ha a megszűnés (megszüntetés) évét követően legalább 4 adóév eltelt.

Kapcsolat

Vegye fel velünk a kapcsolatot

Kollégánk 24 órán belül kapcsolatba lép Önnel és ingyenes konzultációt biztosít, amin egyeztetnek a részletekről.

Form-bg

Vegye fel velünk a kapcsolatot!​