Létezik feszültségmentes évzárás?
Igen, de ehhez arra van szükség, hogy naprakészek legyenek a számviteli folyamatok, ugyanis az év közbeni precíz könyvelés a záráskor hálálja meg magát.
Igen, de ehhez arra van szükség, hogy naprakészek legyenek a számviteli folyamatok, ugyanis az év közbeni precíz könyvelés a záráskor hálálja meg magát.
A könyvvizsgálati kötelezettség értékhatárát néhány évvel ezelőtt megemelték, így főszabályként elmondható, hogy 300 millió forint éves nettó árbevétel, illetve 50 fő foglalkoztatotti létszám alatt a vállalkozások beszámolóját alapesetben nem kell könyvvizsgálónak ellenőrizni, pedig bizonyos időközönként hasznos lehet, ha egy külső fél is rápillant a vállalkozás könyvelésére.
Amikor tanácsadásra kérnek fel bennünket, mindig elmondjuk, hogy minden cégstruktúra egyedi, nincsenek általános receptek és kőbevésett szabályok sem. Az a jó cégstruktúra, amely nemcsak a napi működésre koncentrál, hanem egyéb, adózási, jövőbeni fejlődési lehetőségekre és irányokra is, emellett rugalmas és képes a megújulásra.
A kormány döntése alapján 2021-ben az iparűzési adó mértékét a felére csökkenti a mikro-, kis- és középvállalkozások számára. A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletben pontosították, hogy ki jogosult a felezésre.
Korábbi cikkünkben a csoportos létszámcsökkentés fogalmát és lehetséges kockázatait vizsgáltuk. A cikk második részében két olyan támogatást emelnénk ki, amelyek létszámcsökkentés során is alkalmazhatóak. Az egyik még a (csoportos) létszámcsökkentés megelőzően, annak elkerülésére szolgál, míg a második támogatás kifejezetten a csoportos létszámleépítés során vehető igénybe.
2020. november 26-án kihirdetésre került az Egyes adótörvények módosításáról szóló 2020. évi CXVIII. törvény, melynek lényeges anyagi jogi rendelkezéseit az alábbiakban röviden ismertetjük.
Számos cikk és tanulmány foglalkozott a veszélyhelyzet és a COVID-19 járvány negatív gazdasági hatásai kapcsán bekövetkező létszámcsökkentésekkel, ill. ezek elkerülésének technikájával.
Talán kevesebb figyelmet kapott az a tény, hogy a veszélyhelyzet alatt a csoportos létszámcsökkentés szabályai ugyanúgy alkalmazandóak.
Tehát a munkáltató mielőtt tömegesen kezdené megszüntetni a munkavállalóinak a munkaviszonyát, szükséges megvizsgálni a csoportos létszámleépítés szabályainak alkalmazását.
A digitalizáció a cégek életének, működésének, fejlődésének már igen hosszú ideje természetes motorja, azonban az „elmúlt” időszak a cégeket és a magánszemélyeket is új kihívások elé állította.
Jelen helyzet a cégeket és a magánszemélyeket is egyaránt ösztönzi arra, hogy az elektronikus kereskedelmen, az interneten való adás-vételen, továbbá a hatósági ügyintézésen túlmenően felfedezzék, hogy a digitalizáció nem csak kényelmesebbé, egyszerűbbé, gyorsabbá képes tenni életüket, hanem járványügyi szempontból is biztonságos, továbbá környezettudatos ügyintézési, ügyletkötési megoldásokat, lehetőségeket nyújt számukra.
A VESZÉLYHELYZET SORÁN A SZEMÉLY- ÉS VAGYONEGYESÍTŐ SZERVEZETEK MŰKÖDÉSÉRE VONATKOZÓ ELTÉRŐ
RENDELKEZÉSEK ÚJBÓLI BEVEZETÉSÉRŐL SZÓLÓ 502/2020. (XI. 16.) SZÁMÚ KORMÁNYRENDELETRŐL - TÁJÉKOZTATÓ
A rendelet a jogi személyeknek és a nem jogi személy szervezeteknek (a továbbiakban GAZDASÁGI TÁRSASÁG) a kialakult járványhelyzetre tekintettel alkalmazandó eljárási rendjére vonatkozik.
Tájékoztató a veszélyhelyzet ideje alatt egyes gazdaságvédelmi intézkedésekről szóló 485/2020. (XI. 10.) és 487/2020 (XI.12.) számú kormányrendeletekről
A Russell Bedford International tagja - független, professzionális szolgáltatásokat nyújtó vállalkozások globális hálózata.